Organizacja i Zarządzanie w Przemyśle

Studenci tej specjalności studiują według jednolitych planów na pierwszych czterech latach studiów. Po roku czwartym mają możliwość wyboru jednego spośród kilku kierunków dyplomowania, których ilość oraz tematyka prowadzonych zajęć może być aktualizowana na bieżąco stosownie do przekształcającego się otoczenia społeczno-gospodarczego oraz z uwzględnieniem zainteresowań studentów (przy zachowaniu odpowiednich wymogów kadrowych i posiadanej bazy dydaktycznej).

Obecnie oferowane są następujące kierunki dyplomowania :

• Ekologiczne i efektywne przetwarzanie energii,
  • Informatyka w zarządzaniu,
  • Komputerowe wspomaganie procesów produkcyjnych,
  • Konsulting techniczny w przeróbce plastycznej metali i tworzyw sztucznych,
  • Logistyka i marketing usług transportowych,
  • Organizacja i zarządzanie transportem samochodowym,
  • Techniki i strategie wytwarzania wyrobów,
  • Zarządzanie innowacyjne,
  • Zarządzanie logistyczne,
  • Zarządzanie przez jakość,
  • Zarządzanie środowiskiem.

Absolwenci tej specjalności, na bazie znajomości technologii mechanicznych i budowy maszyn uzyskują obszerną wiedzę z zakresu organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem ze szczególnym uwzględnieniem takich problemów jak: ekonomika i organizacja, finanse, marketing, zarządzanie personelem, modelowanie i projektowanie systemów produkcyjnych. Posiadają umiejętność analizy i wyboru racjonalnych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, zarządzania zespołami na niższym i średnim szczeblu organizacyjnym, planowania prac i przedsięwzięć. Pracę o takim charakterze mogą podejmować w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych, transportowych i usługowych.

pozostałe kierunki i specjalności >>