07-01-2016

Zmiana procesu dyplomowania

Od semestru zimowego 2015/16 następuje zmiana procesu dyplomowania. Działania związane z dyplomowaniem wsparte zostały systemem komputerowym Archiwum Prac dyplomowych APD, który integruje działania studenta, promotora, recenzenta oraz dziekanatu.

Proszę o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie https://apd.prz.edu.pl/

Archiwum Prac Dyplomowych (w skrócie APD) jest jednym z wielu serwisów internetowych współpracujących z USOS. Aplikacja ta pełni role katalogu i repozytorium elektronicznych wersji prac dyplomowych powstających na uczelni. Wraz z każdą pracą przechowywane są powiązane z nią szczegółowe informacje takie jak dane autorów, dane kierujących pracami (określonych w APD opiekunami prac) i recenzentów, recenzje oraz ocena z pracy. Zasadniczą funkcja serwisu APD, oprócz archiwizowania i udostępniania prac, jest wspomaganie procedury ich składania i archiwizacji w systemie. W czynności te zaangażowanych jest kilka osób (autorzy, opiekunowie pracy, recenzenci), które na określonych etapach obsługi pracy maja obowiązek wykonania pewnych zadań. APD pomaga skoordynować i ułatwia te działania definiując składający się z wykonywanych przez kolejne osoby kilku kroków proces obsługi prac, którego przejście jest konieczne do poprawnego zarchiwizowana pracy dyplomowej w systemie.   Student jest zobowiązany do złożenia pracy dyplomowej Promotorowi na co najmniej 2 tygodnie przed planowaną obroną.

Student jest zobowiązany do złożenia pracy dyplomowej w Dziekanacie co najmniej tydzień przed planowaną obroną. Wraz z pracą student składa:
- recenzje zawierające ocenę pracy (promotora, recenzenta),
- wydruk z systemu antyplagiatowego podpisany przez promotora oraz wszystkie wymagane dokumenty niezbędne do obrony pracy dyplomowej.